Podpora

Doporučené postupy

Čištění povrchu akrylátových výrobků provádějte 1 x týdně pouze tekutými prostředky určenými pro údržbu sanitárních výrobků. Nepoužívejte prostředky, které obsahují drobné částice. Pokud dojde k vytvoření usazenin např. vlivem vápenité vody, k jejich odstranění použijte ohřátý běžný 8% ocet.

Vyvarujte se, aby povrch výrobku přišel do styku s koncentrovanými kyselinami, louhy a těkavými látkami. Taktéž barviva, koncentrované vonné esence do koupelí nesmí přijít do styku s akrylátem. Pokud dojde při manipulaci nebo užívání k drobným povrchovým poškozením akrylátu (rýhy, oděrky), poškozená místa vybruste smirkovým papírem. Následně jemným smirkovým papírem zrnitosti 800 a vyšší odstraníte stopy po broušení poškozeného místa. Vzniklý matný povrch po broušení vyleštíte do původního lesku použitím leštidel a měkkého hadříku. Doporučujeme užití leštidel např. na karosérie automobilů nebo na kovy. Lepšího účinku leštění dosáhnete pomocí textilního kotouče nasazeném na vrtačce.

Pokud dojde k hloubkovému poškození akrylátu (např. po pádu předmětu do vany), je nutno použít speciální opravný tmel. S opravou se můžete obrátit na nejbližší servisní středisko nebo si tmel objednat ve výrobním závodě. Před každým zásahem do výrobku doporučujeme kontaktovat servisní středisko nebo výrobce.

Údržbu hydromasážních systémů provádějte 1 x měsíčně použitím prostředků doporučených výrobcem : VITAPUR nebo HG Hagesan, nepoužívejte agresivní chemikálie. Do teplé vody po koupeli nalijte 0,5 – 1 dl roztoku a nechejte 20 min. běžet hydromasážní systém. Vodu vypusťte a cyklus zopakujte pouze čistou vodou.

Údržbu sprchových hydromasážních boxů provádějte podle již zmiňovaných postupů. Dveře po použití zařízení nechávejte otevřené, z důvodu rychlejšího vysušení boxu. Pokud se budou pojezdové dveře po určité době hůře otvírat a zavírat, namazejte kolečka i profily lékařskou vazelínou. Výplně dveří čistěte běžnými prostředky na skla. Usazeniny vodního kamene na komponentech s chromovou povrchovou úpravou odstraňujte prostředky k tomu určené. Doporučujeme Hagesan – pěnový odstraňovač vodního kamene. U výrobku je uveden návod pro aplikaci. Pokud máte velmi tvrdou vodu a musíte často ošetřovat zařízení doporučujeme Vám instalovat kvalitní upravovače vody, které se montují na hlavní přívod. Tyto filtry Vám šetří čas, práci i peníze.